clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Datovy kabel k CX65
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Datovy kabel k CX65
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Hardware
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sidbin
táta fóra
táta fóra

Založen: 12. 11. 2004
Příspěvky: 1193
Bydliště: jižní morava

7892.64 SMM
PříspěvekZaslal: st září 21, 2005 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

bossko napsal:
DCA 510 by vyriesil moj problem? S nim mi pojde uplne vsetko?
Ale to je myslim USB ...

ano je to servisni kabel a je USB jde s tim vse a je nabijeci

//opraveno-spletl jsem si nick uzivatele

_________________
Uz jsem zradil, mam SE W810i

Užitečné java aplikace ZDE

MT50 unlock java---->CX65 FW12>>50 + patchy + 12 ikonove menu Dancing + JIMM + Opera +MicroReader + Oskarek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
-pt-
kolemjdoucí

Založen: 19. 09. 2005
Příspěvky: 8

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt září 22, 2005 1:32 pm    Předmět: Re: Help Odpovědět s citátem

hairy.pecker napsal:
-pt- napsal:
Zdravím...

Náhodou se mi dostal do ruky USB datový kabel k Siemensu... Jedná se o verzi s napájením (uprostřed průhledná krabička s elektonikou s možností on/off). S SL55kou fguje detekce telefonu pod Win XP SP2 bez problémů... Nevím vůbec, o jakou verzi kabelu se jedná... U CX65ky fguje však pouze napájení. Telefon se nedetekuje. Ani onen kabel v telefonu sám (*#06#)... Originál ovladač jsem k němu nedostal, stáhl jsem si proto nějaký přímo ze stránek siemensu pro kabel DC-510. Kabel se s tímto driverem nainstaloval, COMport jsem nastavil na 4 a nikde žádný konflikt, tudíž se zdá, že fguje... Zapojeny jsou na konektoru piny 1 - červený zaizolovaný drátek (napájení?) , pak na pinu 2 společně černý a zelený drátek, na pinu 3 samostatný modrý zaizolovaný drátek a na pinu 4 je pak samostatně drátek bílý. Můžu se zeptat zkušených hlav, co s tím, abych ho rozchodil a o jaký kabel se vlastně vůbec jedná? Případně, jestli jsou použité drivery správné? Mám nainstalován program SIMOCO... Děkuji za rady a tipy... Pt[/img]



Zdarec tenhle kabel mám taky od řady x65 to chce nějakou kontrolu nebo co abys mohl přenášet data, tudíž všechni pude fpohodě i nábíjení (myslím 1 pin) abys mohl připojit od x65 musíš dát myslím na 5 a 7 15kilovej rezistor spojit to a uzemnit (myslím 2)
tady je návod: http://forum.www.siemensmania.cz/content.php?id=152

opravte mě někdo někdo jestli se pletu


No, tak odpory jsem tam napájel (přesně podle návodu zde na siemensmanii - 2 x 15kohm na pinech 5 a 7 spojeny se zemi). Nicméně, po připojení samotného kabelu k telefonu se na displeji objeví vodorovná čára a telefon se samovolně vypne... Po připojení kabelu do USB na PC a následně do telefonu se mi v acc: objeví sice DCA 500, nicméně tím to končí a ke spojení s telefonem stejně nedojde (zkoušeno přes Simoco)... Nevíte, kde je bota? Případně jako postupovat dále? Jinak mám nainstalován ovladač na kabel DCA 510 přímo ze siemensu... Nemůže být chyba zde? Co případně nainstalovat za jiný ovladač? Děkuji....

Pt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hairy.pecker
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 19. 10. 2004
Příspěvky: 951
Bydliště: Jihlava - děs a běs

5861.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt září 22, 2005 3:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jestli se ti vypíná telefon tak ti tam de moc šťávy, myslím žes tam omylem propojil nějaký 2 piny a nebo tam máš nějaký divný rezistory
_________________
CX75 + RS-MMC 1GB San Disk + HHS-700

hobit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
-pt-
kolemjdoucí

Založen: 19. 09. 2005
Příspěvky: 8

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá září 23, 2005 12:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hairy.pecker napsal:
jestli se ti vypíná telefon tak ti tam de moc šťávy, myslím žes tam omylem propojil nějaký 2 piny a nebo tam máš nějaký divný rezistory


Telefon se vypinal uz tehdy, kdy jsem pripojil samotny kabel... Tudiz tam zadny proud jit nemohl?! Nebo se mylim? Jinak kabel je udelany presne dle navodu, tze tam chyba urcite neni. Nicmene spojeni s PC uz jede... Mno, po prepojeni do druheho slotu USB vse OK... Kabel se hlasi jako DCA-500. Hned jsem si prehral FW na verzi 50 a jakoze OK... Tze uprava fakt funguje. Diky moc za help...

Pt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sidbin
táta fóra
táta fóra

Založen: 12. 11. 2004
Příspěvky: 1193
Bydliště: jižní morava

7892.64 SMM
PříspěvekZaslal: pá září 23, 2005 1:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hairy.pecker napsal:
jestli se ti vypíná telefon tak ti tam de moc šťávy, myslím žes tam omylem propojil nějaký 2 piny a nebo tam máš nějaký divný rezistory

jezis..uz jsem to tu psal jednou (a urcite tobe) to je hloupost aby slo do mobilu moc proudu (stavy ) to na to nema vliv..zadne vypinani

_________________
Uz jsem zradil, mam SE W810i

Užitečné java aplikace ZDE

MT50 unlock java---->CX65 FW12>>50 + patchy + 12 ikonove menu Dancing + JIMM + Opera +MicroReader + Oskarek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fr33m4n
kolemjdoucí

Založen: 23. 06. 2005
Příspěvky: 4

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2005 8:05 am    Předmět: re Odpovědět s citátem

hej jak to ctu tak to ctu tak to nedavam.... nekdo pise ze kdyz ma starej servisni kabel na M55 do com tak mu to jede jenom po pripajeni tech dvou odporu a jinej ne zase ze se mu to ani nenahlasi...... tak se zeptam zase jak v** . pojede me to po napajeni tech dvou odporu na mim original servis kabelu na M55 radu po napajeni pouze tech odporu ?? Pls napiste nekdo .....kuji Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanni
řád zlatého admina
řád zlatého admina

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 13194
Bydliště: Trenčín

15369.70 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2005 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ak by si mal original kabel,tak Ti to pojde aj bez nich...ak mas neoriginal,tak odpory zarucene pomozu.
_________________
Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten čumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sajmon_phoenix
kolemjdoucí

Založen: 15. 10. 2005
Příspěvky: 6

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: so říjen 15, 2005 5:01 pm    Předmět: dik za rady v tomto fore Odpovědět s citátem

po prestudovani fora som spravil tu upravu na neorig. USB kabli pridanim dvoch odporov 10k a 15k (som nemal 2 15k a sa mi nechcelo hladat po byte). zapojenych bolo sice viac ako 3 kable, napriek tomu telefon ho hlasi ako DCA500 a niekedy aj DCA510. Vsetky prgramy s nim bezia bez problemov. Pred upravou sa telefon poznal ze "nieco" je pripojene ale nerozpoznal ziaden typ. Teraz to uz ide celkom uspokojivo. Dik za radu. Applause Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Drobcek9056
táta fóra
táta fóra

Založen: 08. 05. 2005
Příspěvky: 1160
Bydliště: Košice

7860.92 SMM
PříspěvekZaslal: so říjen 15, 2005 10:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj,aj ja ked som dal tie 2 odporiky,tak mi uz moj seriovy kablik ide akoze je originalny,skvely napad mal ten clovek,co vymyslel tie odporiky. Applause A konecne mi ide aj CF75-ka,lebo nizsim radam,myslim x62 a menej,tak im to nevadi.Ale neviem,ako je to u x65. Think
_________________
momentalne SL55 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GUFFy
kolemjdoucí

Založen: 16. 08. 2005
Příspěvky: 25
Bydliště: Velké Karlovice

9.92 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2006 3:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem to pročetl a mám problém jako většina, mám DCA-540 a chci z něho udělat servisní. Můj kabel má elektroniku a jeho schéma: http://sweb.cz/guffy.guf/DCA-540.jpg Odpory jsem ještě neměřil, ale orientačně to stačí. 2 přídavné Odpory nepomohly a navíc se hlásí pořád jako DCA-540 a nefungoval mi internet (ADSL přes USB).
Nenabíjí moji M65, ale A57 a A55 nabíjí. Nebude chyba jenom v rozpoznávání (kdyby začal nabíjet, servis. by mohl šlapat).
Patchovat ani flashovat jsem nezkoušel, ale podle fóra to nepůjde.
Můžete poradit i mě?

_________________
http://www.sweb.cz/guffy.guf

C25 -> ME45 -> M65 + DCA-540(-> redukce na sluchátka) + DCA510
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
D4X
(o(^^)o)
redaktor

Založen: 25. 11. 2004
Příspěvky: 5114
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Telefon: HTC Diamond
382387.67 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 28, 2006 10:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja uz mam ten kabel udelanej dyl... ale podarilo se nam ho znicit driv nez sem zkusil nejaky patch atd. obcas se mi hlasil jako 500 a nekdy jako 510. tedka se mi hlasi jako 500. mam tam 3 draty (modry bily cerny) cernej vede k pinum 2 5 a 7 ale je utrhnutej. budu si ho muset pripajit. ale nechci z toho 500 nybrz 510 abych mohl konecne zacit s poradnym tuningem. poradi nekdo? Angel
_________________
-> Nokia Lumia 800
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
D4X
(o(^^)o)
redaktor

Založen: 25. 11. 2004
Příspěvky: 5114
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Telefon: HTC Diamond
382387.67 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 28, 2006 6:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

predtim to byl DCA510 pro x55 a ted z toho potrebuju DCA 510 pro x65 Pray
_________________
-> Nokia Lumia 800
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pekres
kolemjdoucí

Založen: 18. 11. 2005
Příspěvky: 4
Bydliště: Havířov

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út březen 28, 2006 8:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím všechny v tomto foru. Tak jsem si pořidíl CX75 (fw 12) a koupil přes inzerát kabel. Dcera má M55 a tam to funguje. U mě ne. Po zadaní kodu v mobilu tam není nic! Hledal jsem na foru a četl předělávky kablu odpory atd. Všude se píše o třech drátkach ale ja jich tam mám 7. Pin 1-žlutý,2-zelený,3-bílý,4-modrý,5-oranžový,6-červený,7-černý. Drátky na pinech 2,4,6,jsou ještě navíc v bužírce. Co mám dělat? Nechat nahrat nový firmware nebo to zkusit s těmy odpory? Ale co další dratky? A ty barvy mám taky jiné než bylo popsané.Díky za každou radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pekres
kolemjdoucí

Založen: 18. 11. 2005
Příspěvky: 4
Bydliště: Havířov

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út březen 28, 2006 5:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Panové, mám takovou radost! Laughing Ráno jsem tady psal o radu ale nevydržel jsem na odpověd a koupil si dva odpory a jen jsem je připájel tak jak je popsáno výše. 5pin a 7 spojit přes odpor s druhým pinem a hle...na první pokus mám DC510!!! A vše mi funguje a pro zajímavost: Nechal jsem ty drátky co tam v konektoru byly zapojené tak jak byly. Applause
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GUFFy
kolemjdoucí

Založen: 16. 08. 2005
Příspěvky: 25
Bydliště: Velké Karlovice

9.92 SMM
PříspěvekZaslal: ne květen 07, 2006 9:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tedy pánové a dámy musím se s vámi podělit o své nové poznatky:
Můj kabel DCA-540 dnes málem padl, když jsem ho předělával. Nejdřív jsem vybrakoval elektroniku a zapojil podle návodu (2x 15k odpor).
Ohlásilo se to jako DCA-500. Ještě abych upřesnil, napájení jsem odpojil. Jenže v PC hlásilo: "zařízení USB nebylo rozpoznáno". tak jsem přidal napájení z USB a hle DCA-540. Pořád ještě v PC nerozpoznal. Rozpojil jsem pin 5 a 6 a začalo to nabíjet a navíc v tel. DCA-510. V PC stále nic. Bez napájení a s rozpojenými 5,6 to taky nic neudělalo.
Tak jsem se na to vykašlal a zapojil jsem už výše zmíněnou elektroniku a samozřejmě DCA-540 a synchronizuje, ale neflashuje. Odpojil jsem pin 5,6 a začal nabíjet a v PC nerozpoznal. A co se objevilo v telefonu? No DCA-510!. Přidal jsem mezi 5,7, 25K potenciometr a v PC ho nerozpoznal, ale nenapsal ani chybu. pořád DCA-510. Když jsem rozpojil 5,6 začal se nabíjet.
Tyto poznatky jsou šílené a nedosáhl jsem cíle, ale vím, že to nějak jde.
Prostě jsem měl 500 i 510 ale v PC se to nepovedlo. Co s tím? zkuste to rozluštit. Abych nezapoměl, zkoušel jsem to s M65 a s ME75.
PS: Pokud je to moc chaotické, napište pošlu to tu v tabulce .
PS2:s DCA500 můžu teda aspoň patchovat?
PS3: ta úprava s odporama je napsána pro kabely s elektronikou nebo bez?

_________________
http://www.sweb.cz/guffy.guf

C25 -> ME45 -> M65 + DCA-540(-> redukce na sluchátka) + DCA510
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Hardware Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
Strana 13 z 14

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group